לייעוץ מקצועי חייגו: 052-3667094

גולדן ויזה

Golden Visa – ויזת תושבות ביוון ושהייה במדינות אירופה (אזור Schengen)Golden-Visa

יוון, בדומה למדינות אירופאיות נוספות, מושכת אליה משקיעי נדל”ן זרים שאינם אזרחי אירופה בתמורה להענקת הזכות לחיות במדינה (תושבות ולא אזרחות).

התכנית הנוכחית הושקה בשנת 2013 והיא מעניקה ויזת תושבות ל-5 שנים בתמורה להשקעה בנדל”ן ביוון. ההשקעה המינימלית הנדרשת היא 250 אלף אירו ועל זה יש להוסיף הוצאות שונות שיכולות לנוע בין 10%-40%. הוויזה ניתנת למשפחה קרי בני הזוג, ילדים עד גיל 21 ולהורי בני הזוג.

  • אין דרישה לשהות כלל ביוון במהלך ה-5 שנים.
  • הוויזה ניתנת להארכה אם נשארת הבעלות על הנדל”ן.
  • במידה ומעוניינים באזרחות אזי יש צורך לחיות 7 שנים במדינה.
  • הסכום הנדרש על ידי רשויות יוון נמוך משמעותית משאר מדינות אירופה, למעט קפריסין.

תהליך קבלת ויזת התושבות ביוון היא הפשוטה ביותר משאר מדינות אירופה ולוקחת בין חודש לשלושה חודשים. חשוב לציין כי הוויזה אינה מעניקה את הזכות לעבוד ביוון או ליהנות משירותים רפואיים ציבוריים או מהטבות שונות. הוויזה מעניקה אפשרות לאנשי עסקים להתגורר באירופה מעבר ל-3 חודשים המותרים לבעל דרכון ישראלי וכמובן לעשות עסקים באירופה, אך לא לעבוד ולקבל שכר.

לסיכום, ויזת הזהב שמציעה יוון מאוד אטרקטיבית בשל הסכום הנמוך של ההשקעה ביחס לתכניות מקבילות בשאר מדינות אירופה, היכולת להשקיע במספר נכסים מניבים, הגמישות ביחס לבני משפחה והעובדה שאין צורך לחיות דווקא ביוון. הגולדן ויזה מאפשרת גם לשהות עד 90 יום בכל תקופה של 180 יום במדינה אחרת באירופה השייכת להסכם ה-Schengen כגון גרמניה, אוסטריה, בלגיה, דנמרק, צרפת, פינלנד איטליה, ספרד, שבדיה, שווייץ ועוד.

אנו מסייעים למעוניינים בהשגת גולדן ויזה באם ברצונכם לעבור ולגור ביוון, באחת מעריה הקסומות, ליד הים או באיים, על ידי השקעה בנדל”ן וליווי של משרד עו”ד בהשגת הוויזה למשקיע ומשפחתו. ויזה זו מאפשרת לזוגות בגיל פרישה לחיות חלק מהשנה בישראל וחלק מהשנה באחד מהמקומות הקסומים ביוון כמו חצי האי פיליון, סלוניקי ועוד.

להלן מפת מדינות אירופה החברות באזור SCHENGEN:

Schengen-countries-MAP

שתף עם חברים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים: