לייעוץ מקצועי חייגו: 052-3667094

דירוג האשראי של יוון הועלה בשתי דרגות

Greece-credit-rating-raised1

בשורות טובות ליוון: מודי’ס העלתה את דירוג האשראי בשתי רמות

מקור: YNET פורסם  02.03.2019

חדשות טובות ליוון, אשר יצאה מתכנית החילוץ הבינלאומית באמצע 2018. חברת דירוג האשראי Moody’s העלתה את דירוג האשראי של יוון מרמה של 3B לרמה של 1B עם אופק יציב.

שינוי הדירוג הוא תוצאה של שיפור בכלכלת יוון ויישום חלק ניכר מתכניות הרפורמה הכואבות שהחלו לשאת פרי מאז 2012, אז עמדה יוון בפני מצב של כמעט חדלות פירעון של חובותיה לסקטור הפרטי ותשואת האג”ח של המדינה זינקו לרמה של כמעט 40%.

ממשלת יוון מתכוונת לחזור ולהנפיק אג”ח לעשר שנים (תשואה של קרוב ל-4%), אחרי הנפקה מוצלחת של אג”ח לחמש שנים, מה שיקל על המדינה ועשוי להתחיל להזרים אשראי לחברות עסקיות וחברות בנייה. נראה שהאמון חזר למשקיעים בינלאומיים המעוניינים לחזור ולרכוש אג”ח של המדינה החוזרת אט אט למסלול של התאוששות וצמיחה בעיקר לאור פריחה חסרת תקדים בתיירות והשקעה בתשתיות.

אתונה חווה בנוסף גל של רכישות נדל”ן (בניינים ודירות) מצד משקיעים סיניים הן בשל העובדה שאתונה מהווה חלק מהתכנית השאפתנית הסינית להקים נמלי בית באירופה כולל נמל פיראוס, הציפייה לעליות מחיר חדות ותכנית הגולדן ויזה של יוון שהיא הזולה באיחוד האירופאי. דרך ארוכה עשתה יוון מאז שהיא דורגה ברמה של C בשנת 2012 וללא ספק שינוי זה משפיע על שוק הנדל”ן באתונה וסלוניקי שחוו גאות במחירים בשנה האחרונה ברמות שבין 20%-30%. גם הבורסה של אתונה עלתה מתחילת שנת 2019 בכ-15%.

Greece-credit-rating-raised2

אנו לרשותך בכל נושא ועניין הקשור להשקעות נדל”ן באתונה וסלוניקי.

שתף עם חברים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים: