לייעוץ מקצועי חייגו: 052-3667094

גידול בביקוש לדירות בשכונות הצפוניות של אתונה

Increase-demand-apartments-northern-neighborhoods-Athens

מקור וקרדיט תמונה: ekathimerini מאת: NIKOS ROUSSANOGLOU / פורסם 30.5.2019

יותר ויותר רוכשים מחפשים נכסים בפרברים הצפוניים של אתונה כיוון שהם אינם יכולים לעמוד במחירי הדירות במרכז העיר או בפרבריה הדרומיים. הדבר מהווה שינוי רבתי בביקוש באתונה, הנובע מעליית מחירי הדירות במרכז העיר (בעיקר למטרות תיירות), כמו גם בפרברים הדרומיים שנהנו מגידול בביקוש של זרים המבקשים לקבל היתר שהייה לחמש שנים (Golden Visa).

על פי ניתוח השוק השנתי של שירותי הנכסים של Eurobank, הקונים והשוכרים היוונים החלו לעבור לשכונות כמוPsychiko  ואפילו Kifissia וכן פרברים נוספים בהם המחירים נוחים יותר וזאת בגלל עליית המחירים הגדולה במרכז העיר. כמה אזורים בפרברים הצפוניים ממשיכים להציע שיעורי תשואה טובים יחסית, מכיוון שהמחירים שם טרם התאוששו מהירידה במחירים לאור המשבר הכלכלי. לעומת זאת, במרכז אתונה מחירי הדירות שנבנו לפני למעלה משלושים שנה, מזנקים בעשרות אחוזים עד לרמה של 90% באזור Koukaki.

הניתוח המדובר מציין כי מנוע הצמיחה בשנה שעברה היה הסבת דירות מהשכרה ארוכת טווח להשכרה לתיירות לטווח קצר בפלטפורמות מקוונות כמו Airbnb ומכיוון שלעתים קרובות ההכנסות גבוהות בהרבה מהשכרה המקובלת לטווח הארוך. מצב זה הביא חלק מהבעלים באזורים במרכז העיר, להוריד את דירותיהם משוק ההשכרה לטווח הארוך ולהשכיר אותם בלעדית דרך הפלטפורמות המקוונות. בשנה שעברה חלה גם עלייה משמעותית במחירי השכירות של הדירות שנותרו פנויות להשכרה לטווח ארוך בשכונות לעיל והתקרבו במהירות לרמת השיא של שנת 2008. במקרים מסוימים, בעיקר בכל הנוגע לדירות קטנות יותר, שיעורי השכירות תואמים כעת או עולים על רמות השיא שנראו בעשור הקודם. אנחנו בבריק נדל”ן זיהינו את המגמה זה מכבר ונסייע לך למצוא את הנכס המתאים באזורים אליהם עדיין לא נהרו מרבית המשקיעים הזרים, כך שצפויה לך תשואה גבוהה יותר משכירות ועלייה פוטנציאלית גבוהה יותר במחיר הנכס!

שתף עם חברים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים: