לייעוץ מקצועי חייגו: 052-3667094

הגירת טורקים ליוון – תמונת מצב

migration of Turks to Greece

החזון של ארדואן, הטורקים עוזבים בהמוניהם מרוקנים כסף וכישרון
קרלוטה גאל – “ניו יורק טיימס” 2/1/2019

במאמר שהתפרסם לאחרונה, ואף תורגם ופורסם באתר “דה-מרקר” ביום 6/1/2019, מתארת העיתונאית הוותיקה ומנהלת המשרד של העיתון באיסטנבול את בריחת ההון והמוחות מטורקיה שלאחר ניסיון ההפיכה הכושל נגד ארדואן בשנת 2016. במאמר היא מתארת כיצד אלפי טורקים אקדמאים בעלי הון מבקשים אשרות למגורים או תושבות במדינות כמו בריטניה או מזרימים כספים לתוכניות “ויזת זהב” של מדינות כמו יוון, פורטוגל וספרד.

מקרב המהגרים מטורקיה, כחצי מיליון אנשים בשנים 2016-2017, ניתן למצוא כ-12 אלף מיליונרים טורקים (12% מהמיליונרים במדינה) שהיגרו מהמדינה כולל יזמים, אנשי עסקים ומשפחות עשירות שמוכרות חלק מהרכוש שלהן בטורקיה ומעבירות את המשפחה הקרובה והכסף לחו”ל. ההגירה היא בעיקר לאירופה ולמדינות המפרץ הפרסי.

ברצוננו להוסיף כי תוכניות אשרה אירופאיות אלה מבטיחות תושבות לכל בני המשפחה של המשקיעים בנדל”ן, במקרה של יוון מדובר בסכום הנמוך ביותר באירופה – 250 אלף יורו. הסמיכות של יוון לטורקיה, מגבירה את האטרקטיביות של השקעות כאלה בסלוניקי ובאתונה, קירבה המאפשרת לבעלי הון טורקים להמשיך לנהל את עסקיהם בטורקיה ובאירופה ולהתגורר במרחק טיסה קצר של פחות משעה מאיסטנבול.

ההגירה מטורקיה ליוון בנוסף למגמה דומה וחזקה אף יותר של הגירת מיליונרים מסין ליוון שמשקיעים בנדל”ן בעיקר באתונה, מתדלקת אף היא את שוק הנדל”ן בשתי ערים אלה. בניגוד לטורקים, הגרים בסמיכות גיאוגרפית ורוכשים גם נכסים הדורשים שיפוץ והשבחה, הסינים מחפשים דירות למגורים או להשכרה מידית, קרי לאחר תהליך השבחה ובמחיר המינימלי שנדרש על ידי “ויזת הזהב”.חברות סיניות משקיעות בפרויקטים רבים באזור אתונה, כולל רכישת נמל פיראוס, מה שמגביר את ההגירה של אנשי עסקים סיניים ליוון.

Immigration of Chinese to Greece

נשמח לעמוד לרשותכם לגבי אפשרויות השקעה שונות בנדל”ן ביוון המיועד לענות על צרכי גל הגירת המיליונרים ליוון מסין, טורקיה ומדינות נוספות.

שתף עם חברים
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות מלאו פרטים: